Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu


 

  Aktualności
2018-04-05
KONKURS PIEŚNI PATRJOTYCZNEJ 2018 ROK
         5 kwietnia b.r. do szkoły w Gowarczowie, gdzie odbył się XV regionalny etap Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham Moją Ojczyznę”, udał się również reprezentant naszego gimnazjum – Fabian Szymański pod opieką pani pedagog – Jolanty Mirończuk. Oczywiście wybór ucznia nie był przypadkowy, wygrał on bowiem pierw etap szkolny. Do konkursu zgłosiło się ponad 70 - ciu laureatów etapów szkolnych z terenu powiatu koneckiego. Jury oceniało uczestników równolegle w dwóch kategoriach : Poezja Patriotyczna oraz Pieśń Patriotyczna.
           Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gowarczowie. Patronat Honorowy nad konkursem objął Ks. Bp. Henryk Tomasik. Celem konkursu było promowanie wśród młodego pokolenia Polaków idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz miłości do Ojczyzny. Konkursy tego typu dają również możliwość rozwijania i prezentowania przez uczestników swoich talentów wokalnych i recytatorskich.
          Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wychowanków placówek oświatowo-wychowawczych oraz grup parafialnych. Każdy z poszczególnych grup wiekowych miał swoje kryteria oceniania. Zaraz po godz. 9.00 stres zaczął dawać się we znaki uczestnikom i nadszedł czas na „zdrową rywalizację”, potem długie godziny wyczekiwania na ogłoszenie upragnionych wyników, ale… opłacało się.
         Komisja jurorów miała niełatwe zadanie, bowiem, jak co roku, także i podczas tych eliminacji, poziom był wyrównany. Jednak nasz uczeń – Fabian Szymański, wyśpiewał sobie III miejsce. Tym samym wypracował sobie także miejsce wśród grupy zwycięzców zakwalifikowanych do etapu kolejnego. Fabian otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez organizatorów, Wojewodę Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz przez Starostę Koneckiego. Na jego ręce organizatorzy złożyli również dyplom-podziękowanie dla naszej szkoły. Mamy nadzieję na dalsze sukcesy naszego ucznia, w tym kierunku również w życiu poza szkolnym, wiary w swoje umiejętności i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.
KONKURS PIEŚNI PATRJOTYCZNEJ 2018 ROK
KONKURS PIEŚNI PATRJOTYCZNEJ 2018 ROK

Powrót


English version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  

Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  

Przejdź do galerii

  Sport
2014-12-09
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2014
                            
W dniu 9 grudnia 2014r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej ...

więcej >>


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 10+4?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Kształcenia Awans ul. Helenówek 2 i 4 Kielce reprezentowana przez Dyrektora 2. Powołaliśmy Inspektora Danych Osobowych, z którym można skontaktować się tel.: 604-883-679, mail: iod@awans-szkoly.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu zgodnie z art.6 ust.1 lit.f RODO 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą osoby będące zaangażowane w kontakt oraz osoby uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 2 lat 6. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (* jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych uniemożliwi nawiązanie kontaktu.


  Przegląd Zawodów, zobacz film