Koło wokalne

Koło wokalne skupia uczniów, których zamiłowaniem jest śpiew. Na zajęciach poznasz tajniki prawidłowej emisji głosu, dykcji, intonacji dźwięku, a także prawidłowego oddychania przeponą. Nauczysz się systematyczności, współdziałania w grupie, doboru odpowiednich repertuarów oraz podkładów muzycznych. Dzięki naszemu kole wokalnym rozpoczniesz swoje życie kulturalne i prezentacje wokalne na różnych uroczystościach, akademiach, czy konkursach. Uczestnictwo w kole wokalnym to także ciekawa forma spędzania wolnego czasu, która zaspokaja potrzeby twórczości.

Koło taneczne

Taniec jest jednym ze sposobów wyrażania i przeżywania emocji. Kontynuuj swoją przygodę z tańcem, lub rozpocznij ją całkiem na nowo. Na zajęciach nauczysz się choreografii układów tanecznych do współczesnej muzyki rozrywkowej, tańców standardowych i latynoamerykańskich, doboru odpowiedniego układu muzycznego, projektu strojów, doboru rekwizytów. Głównym koła jest rozwinięcie zainteresowań, wzmocnienie swoich zainteresowań, doskonalenie poczucia rytmu i słuchu, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz odprężenia. Występy taneczne uatrakcyjniają uroczystości szkolne, spektakle, a nawet zawody sportowe.

Koło aktorskie

Czujesz wzrastającą siłę kiedy stoisz na  deskach teatru? Twoją pasją jest wcielanie się w role? Idealnym miejscem na to jest nasze szkolne koło aktorskie. Na zajęciach przełamiesz traumę związaną z publicznymi wystąpieniami, tak aby każde wystąpienie na scenie było dla Ciebie swobodne. Rozwiniesz swoje umiejętności sceniczne, techniki improwizacyjne, dykcję, sposób poruszania się, swobodnego wyrażania uczuć, pobudzania wyobraźni oraz kreowania świadomości artystycznej.  Teatr to idealna forma rozrywki, gdzie stale będziesz podejmować nowe wyzwania.

Koło dziennikarskie

Dobrze czujesz się z piórem w ręku? Uwielbiasz przeprowadzać wywiady lub pisać o wydarzeniach dziejących się wokół Ciebie? Koło dziennikarskie to miejsce, w którym rozwiniesz swoją pasję czujności społecznej. Na zajęciach poznasz najlepsze techniki zbierania i upubliczniania informacji o różnego rodzaju wydarzeniach. Celem naszego koła dziennikarskiego jest kształtowanie odpowiedzialności za słowo, motywowania do zbierania informacji z różnych źródeł, zapoznanie ze specyfiką pracy dziennikarza, Poznanie różnych strategii dziennikarskich, poznanie środków masowego przekazu, a także doskonalenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem pod względem ortograficznym, stylistycznym i gramatycznym.

Koło wolontariatu

Tutaj angażujemy uczniów, uczymy jak reagować na potrzebę pomocy, bycia otwartym i wrażliwym na potrzeby innych, bycia bezinteresownym i wrażliwym. Wolontariat – to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych. Na zajęciach uczymy się jak można pomóc w codziennych obowiązkach organizacją wolontariatu. Planujemy pracować przez cały rok i organizować różne akcje w szkołach, tak aby mieć możliwość uświadamiania innych jak ważna jest bezinteresowna pomoc dla ludzi, a także zwierząt.

Sekcje sportowe

Chcesz rozwijać umiejętności gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę, a może inne sporty? Twoją pasją jest ruch? W naszej sekcji sportowej, każdy chętny, kto chcę poprawić swoją kondycję, a także brać czynny udział w życiu szkoły, reprezentować na wydarzeniach sportowych. Tutaj rozwijamy umiejętności gry zespołowej, skupienia się oraz poznawanie innych dyscyplin sportu. Dodatkowe zajęcia sportowe to możliwość spędzenie w bardzo aktywny sposób wolnego czasu.