Niepubliczna Bursa Szkolna w Kielcach oraz Niepubliczna Bursa Szkolna Awans w Kielcach

Umożliwia młodzieży polskiej i zagranicznej realizowanie marzeń związanych z kontynuowaniem nauki w wybranych typach szkół.
Świetne usytuowanie burs, w trzech budynkach: DS BARTEK, DS ASYSTENT i DS PROTON, blisko centrum Kielc, w sercu studenckiego miasteczka Politechniki Świętokrzyskiej, tuż przy największej Galerii handlowej. Ta lokalizacja zapewnia wychowankom szeroki dostęp do bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej stolicy Gór Świętokrzyskich.

Bursy znajdują się w dogodnym ciągu komunikacji miejskiej.

Daje to możliwość bezproblemowego poruszania się autobusami po całym mieście.

  • Bursa stwarza możliwości wszechstronnego rozwoju swoim mieszkańcom. Wiele osób korzysta z różnych form dofinansowania do biletów do kina i wycieczek. Organizowane są różne atrakcje rekreacyjne, turystyczne i sportowe, obchodzimy wspólnie różne uroczystości, imprezy i święta.
  • Pokoje wychowanków są 2 i 3-osobowe z dostępem do Internetu. Mieszkańcy Burs korzystają z sali do cichej nauki, mają do dyspozycji dobrze wyposażoną kuchnię, pralnię i suszarnię. Mogą także korzystać z podręcznej biblioteczki (obok akademików znajduje się biblioteka publiczna, z której mogą skorzystać w dowolnej chwili). Na terenie miasteczka Politechniki Świętokrzyskiej znajduje się poradnia medyczna, z usług której mogą korzystać ubezpieczeni wychowankowie bursy.

Wypełnij podanie o przyjęcie do Bursy Szkolnej

Bursa jest dla młodzieży drugim domem. Wychowankowie i grono pedagogiczne starają się stworzyć w niej przyjazne warunki do życia.