Eko - logika Sztuka Roślinnego Gotowania - Awans Szkoły

awans szkoły kielce

Dziś nasza pracownia gastronomiczna rozgrzana do czerwoności 🔥🔥🔥 a to za sprawą rozpoczętych zajęć praktycznych z projektu Eko – logika Sztuka Roślinnego Gotowania 🙂

Zajęcia praktyczne z naszymi uczniami poprowadził wspaniały kucharz pan Łukasz Wasik 👨‍🍳

Młodzież przygotowała fantastyczne potrawy, m.in. sajgonki warzywne z nutą orientu, zielone curry z jackfruitem, czy muffinki – ciasto filo z puree z batatów i curry. A na deser np tapioke gotowaną w mleku kokosowym z musem z mango i kawiorem z soku z malin i borówek

Dziś było bardzo smacznie i zdrowo!!! 😉

Inne artykuły

szkoła awans w kielcach
14 listopada 2022

16.11 będziemy w naszej szkole obchodzić Dzień Tolerancji i Życzliwości zachęcamy wszystkich do udziału

szkoła awans w kielcach
14 listopada 2022

Nasze Różowe Skrzyneczki już wiszą i czekają na uczennice. Centrum Kształcenia AWANS aktywnie włączyło się w II edycję programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” organizowanej przez Kulczyk Foundation i Rossmann. „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” jest programem Kulczyk Foundation i marki Rossmann. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez firmę badawczą Difference, na […]

szkoła awans w kielcach
13 listopada 2022

Już w najbliższą środę nasza szkoła weźmie udział w akcji DAJ WŁOS Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli