Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki        
  Menu


 

  W realizacji
                   

Wykorzystując możliwości jakie daje Europejski Fundusz Społeczny w szkołach AWANS powołano do życia jednostkę zajmującą się pozyskiwaniem funduszy na rozwój szkoły i wzbogacenie procesu nauczania uczniów.
Dzięki staraniom zespołu ds. projektów uzyskano dofinansowanie dla następujących projektów, które obecnie są realizowane:


"Międzynarodowe doświadczenia gastronomiczne – nowe umiejętności dla naszych uczniów"

Opis projektu:

Projekt adresowany jest do naszych uczniów kształcących się w szkole zawodowej jak i technikum o profilu gastronomicznym, a jego celem jest podniesienie poziomu jakości kształcenia oraz wyrównanie dysproporcji edukacyjnych tych uczniów.
Nasi uczniowie odbędą 2 tygodniowe praktyki we Włoszech. Tam też każdy z uczniów przejdzie 20h kurs j. włoskiego.
Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą naszym absolwentom na swobodne poruszanie się na rynku pracy i zajmowanie stanowisk godnych ich wykształcenia i kwalifikacji zawodowych.

Wymagana: znajomość podstaw j. angielskiego umożliwiających komunikację
O zakwalifikowaniu się do projektu zadecydują: oceny i frekwencja na zajęciach

Prawdopodobne terminy wyjazdów to listopad 2014 i styczeń/luty 2015
„zaAWANSowane szkolenia spełniają marzenia”


www.awans-szkoly.pl/zssm/


Od stycznia 2013 rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu pn. „zaAWANSowane szkolenia spełniają marzenia”, który umożliwi naszym uczniom ze szkół AWANS z całego województwa udział w następujących darmowych kursach/szkoleniach:
- kurs spawacza
- kurs obsługi koparko-ładowarki
- kurs obsługi wózków widłowych
- kurs przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B
- kurs kucharza z organizacją przyjęć okolicznościowych z wykorzystaniem produktów regionalnych
- szkolenie opiekunka dziecięca z prawem jazdy kat. B
- szkolenia opiekunka osób starszych z j. niemieckim i prawem jazdy kat. B
- szkolenie wizaż
- szkolenie kelner/barman
- szkolenie fakturzysta z obsługą kasy fiskalnej i rozliczeniami gotówkowo-walutowymi

Termin realizacji projektu 02.01.2013 - 30.09.2015.
Dodatkowo uczniowie objęci zostaną doradztwem zawodowym, a uczniowie klas maturalnych uzyskają bezpłatne przygotowanie do matury z j. polskiego, angielskiego oraz matematyki.

Zapraszamy do kontaktu z biurem projektu pod numerem tel. 41 345-28-32 w. 25, e-mail: projekty@awans-szkoly.pl oraz na stronę projektu: www.awans-szkoly.pl/zssm/Projekt Leonardo da Vinci „Attractive Work Abroad – New Skills for our students”

Opis projektu:
Od 1 grudnia 2012 ruszył nowy projekt Leonardo da Vinci „Attractive Work Abroad – New Skills for our students”. Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach projektu 60 uczniów Technikum Hotelarskiego wyjedzie na dwutygodniowe zagraniczne staże zawodowe do Irlandii. Uczniowie mieszkać będą i pracować w miejscowości Thomastown. Pierwsza 15 osobowa grupa wyjeżdża już 3 marca 2013 r.


Projekt Leonardo da Vinci pn. „Międzynarodowe doświadczenia fryzjerskie – nowe umiejętności dla naszych uczniów”


Opis projektu:
Projekt ruszył od 1 listopada 2013 roku. Jest realizowany w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pozwoli na zdobycie doświadczenia zawodowego 20 uczniom szkół zawodowych o profilu fryzjerskim. Uczniowie wyjadą na dwutygodniowe praktyki do Londynu (Anglia).


Projekt Leonardo da Vinci pn. „Praktyka zagraniczna szansą dla naszych fryzjerów”

Opis projektu:
Projekt ruszył od 22 października 2013 roku. Jest realizowany w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pozwoli na zdobycie doświadczenia zawodowego 20 uczniom Technikum Usług Fryzjerskich w Kielcach oraz uczniom szkół zawodowych z regionu. Uczniowie wyjadą na dwutygodniowe praktyki do Londynu (Anglia).


„Chętni do nauki, chętni do AWANSu”.

Projekt realizowany z działania 9.5 PO KL przez Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywizacji Zawodowej i Pomocy Socjalnej Młodzieży. Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół AWANS, którzy kształcą się w szkołach w Pińczowie. Celem projektu jest wzmocnienie umiejętności zawodowych przez 16 osób i nabycie kompetencji kluczowych przez 25 osób w okresie 01.09.2014-31.01.2015. Uczniowie w ramach projektu zapewnione mają doradztwo, zajęcia wyrównawcze z polskiego, angielskiego i matematyki oraz specjalistyczne szkolenie z diagnostyki samochodowej. 


English version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Przejdź do galerii

  Sport
2012-02-01
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół Awans
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół AWANS

23 stycznia 2012 r. w szkole AWANS w Kielcach odbył się ...

więcej >>


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 7+6?


  Przegląd Zawodów, zobacz film