Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu


 

  Historia

Misja i historia szkoły


Kształcenie młodzieży i dorosłych jest naszą pasją. Mamy nieoceniony kapitał, jakim są ludzie – pracownicy, nauczyciele, wykładowcy, instruktorzy i współpracownicy. Posiadamy zaufanie, jakim obdarzyli nas rodzice naszych uczniów. I wreszcie mamy uczniów, słuchaczy, których liczba stale rośnie, co nas bardzo cieszy i dodaje sił do dalszej, jeszcze lepszej pracy – mówi ANDRZEJ MISZCZYK, Dyrektor Szkół dla Młodzieży i Dorosłych AWANS mieszczących się w KIELCACH przy ul. HELENÓWEK 2 oraz 4.

Historia i tradycja szkoły jest bardzo bogata wyznaczona dziesięcioletnim okresem istnienia.
Dyrekcja Szkoły troszczy się nie tylko o poprawienie warunków bytowych placówki, ale również jej starania ukierunkowane są na podniesienie jakości pracy szkoły, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów oraz dbanie o jak najlepiej wykształconą kadrę pedagogiczną.
Dobór odpowiednich ludzi do pracy w naszej szkole decyduje o właściwym jej funkcjonowaniu i takim organizowaniu kształcenia, aby każdy absolwent znalazł swoją dalszą drogę w życiu.

Oto ważniejsze daty:

• wrzesień 2002 r.- powstanie szkoły dla Młodzieży - Niepublicznego Gimnazjum z Uprawnieniami Szkół Publicznych w Pińczowie z Klasami Przysposabiającymi do Pracy;
• wrzesień 2005 r.- powstanie Niepublicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Uprawnieniami Szkół Publicznych w Pińczowie;
• 2005 r. - pierwsze końcowe egzaminy gimnazjalne, pierwsi absolwenci opuszczają mury szkoły.
• wrzesień 2008 r. - powstanie oddziałów Szkół dla Dorosłych – Prywatnej Policealnej Szkoły Zawodowej „Awans” i Prywatnego Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego „Awans” w Pińczowie .
• wrzesień 2009 – przeprowadzka do nowego budynku przy ul. 1 Maja 2
• wrzesień 2010 r. – utworzenie Prywatnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej „Awans” w Pińczowie;

Szkoła stale szuka nowych kierunków, dopasowywuje się do potrzeb rynku i zmieniającego się prawa oświatowego dlatego też z dniem 1 września 2012 r. szkoła 2-letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa "AWANS" została przekształcona w szkołę 3-letnią. Reforma oświaty wprowadza zmianę nazwy niektórych zawodów i eliminuje inne np. zawód technik usług fryzjerskich w zaocznej szkole policealnej. W zastępstwie przygotowana jest szeroka oferta kursów kwalifikacji zawodowych dla młodzieży i dorosłych.


English version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Przejdź do galerii

  Sport
2012-02-01
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół Awans
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół AWANS

23 stycznia 2012 r. w szkole AWANS w Kielcach odbył się ...

więcej >>


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 8+3?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Kształcenia Awans ul. Helenówek 2 i 4 Kielce reprezentowana przez Dyrektora 2. Powołaliśmy Inspektora Danych Osobowych, z którym można skontaktować się tel.: 604-883-679, mail: iod@awans-szkoly.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu zgodnie z art.6 ust.1 lit.f RODO 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą osoby będące zaangażowane w kontakt oraz osoby uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 2 lat 6. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (* jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych uniemożliwi nawiązanie kontaktu.


  Przegląd Zawodów, zobacz film