Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu

Współpracujemy z : 

Awans - media społecznościowe:

  Projekty zakończone

 

Tytuł „Z AWANSem na rynek pracy”

Nr projektu: RPSW.08.05.01-26-0016/18

Okres realizacji: 02.01.2019-30.04.2020

Projekt finansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.Przewidziane formy wsparcia:

- doradztwo indywidualne i grupowe

- kursy

- panel dyskusyjny z pracodawcami

- staże (z wynagrodzeniem dla uczestnika)Planowane kursy:

Kurs mobilny stylista-wizażysta
Kurs profesjonalny pracownik w obiekcie hotelarskim (noclegowym)
Kurs grafika komputerowa Corel, Photoshop, ECDL-S4
Kurs operator koparko-ładowarki
Kurs profesjonalny kelner z warsztatami baristyPierwszeństwo udziału w danym kursie mają uczniowie z kierunku powiązanego (np. wizażysta → fryzjer, kelner → gastronomia, koparko-ładowarki → mechanicy i budownictwo, grafika→ informatycy, pracownik w obiekcie hotelarskim → hotelarze).2.

Tytuł: "Mobilny uczeń w Hiszpanii"

Nr umowy: 2018-1-PL01-KA102-048108

Okres realizacji: 31.12.2018-30.12.2019Projekt finansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Skierowany jest do 30 uczniów szkół zawodowych i techników oraz 2 nauczycieli/pracowników administracji, którzy w ramach projektu wyjadą na dwutygodniowe staże w zagranicznych przedsiębiorstwach w Walencji (Hiszpania).Biuro projektu: ul. Helenówek 4 pok. 204.
 


Projekt „Mobilny uczeń w Europie”

Umowa nr POWERVET-2015-1-PL01-KA102-014653 projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest umożliwienie odbycia szkolenia zawodowego w Hiszpanii przez 30 uczniów szkół w okresie 31 grudnia 2015 do 30 grudnia 2016.

Miejsce praktyk – Walencja, Hiszpania.

W ramach projektu 30 uczniów naszych szkół z różnych zawodów – kucharze, fryzjerzy, mechanicy, budowlańcy, hotelarze i inni, wyjadą na trzytygodniowe praktyki zawodowe.


Projekt „Praktyczna nauka zawodu we Włoszech”

Umowa nr POWERVET-2015-1-PL01-KA102-014654 projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest umożliwienie odbycia szkolenia zawodowego we Włoszech przez 30 uczniów szkół w okresie 31 grudnia 2015 do 30 grudnia 2016.

Miejsce praktyk – Rimini, Włochy.

W ramach projektu 30 uczniów naszych szkół z różnych zawodów – kucharze, fryzjerzy, hotelarze wyjadą na trzytygodniowe praktyki zawodowe


„zaAWANSowane szkolenia spełniają marzenia”

www.awans-szkoly.pl/zssm/
 
Od stycznia 2013 rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu pn. „zaAWANSowane szkolenia spełniają marzenia”, który umożliwi naszym uczniom ze szkół AWANS z całego województwa udział w następujących darmowych kursach/szkoleniach:
 
- kurs spawacza
- kurs obsługi koparko-ładowarki
- kurs obsługi wózków widłowych
- kurs przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B
-kurs kucharza z organizacją przyjęć okolicznościowych z wykorzystaniem produktów regionalnych
- szkolenie opiekunka dziecięca z prawem jazdy kat. B
- szkolenia opiekunka osób starszych z j. niemieckim i prawem jazdy kat. B
- szkolenie wizaż
- szkolenie kelner/barman
- szkolenie fakturzysta z obsługą kasy fiskalnej i rozliczeniami gotówkowo-walutowymi
 
Termin realizacji projektu 02.01.2013 - 30.09.2015.
Dodatkowo uczniowie objęci zostaną doradztwem zawodowym, a uczniowie klas maturalnych uzyskają bezpłatne przygotowanie do matury z j. polskiego, angielskiego oraz matematyki.

Zapraszamy do kontaktu z biurem projektu pod numerem tel. 41 345-28-32 w. 25, e-mail: projekty@awans-szkoly.pl oraz na stronę projektu: www.awans-szkoly.pl/zssm/
 

Projekt „Attractive Work Abroad – New Skills for our students”

www.awans-szkoly.pl/awans/
 
Opis projektu:
Od 1 grudnia 2012 ruszył nowy projekt „Attractive Work Abroad – New Skills for our students”. Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach projektu 60 uczniów Technikum Hotelarskiego wyjedzie na dwutygodniowe zagraniczne staże zawodowe do Irlandii. Uczniowie mieszkać będą i pracować w miejscowości Thomastown. Pierwsza 15 osobowa grupa wyjeżdża już 3 marca 2013 r.Projekt pn. „Międzynarodowe doświadczenia fryzjerskie – nowe umiejętności dla naszych uczniów”

Opis projektu:
Projekt ruszył od 1 listopada 2013 roku. Jest realizowany w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pozwoli na zdobycie doświadczenia zawodowego 20 uczniom szkół zawodowych o profilu fryzjerskim. Uczniowie wyjadą na dwutygodniowe praktyki do Londynu (Anglia).

www.awans-szkoly.pl/mdf/

Projekt pn. „Praktyka zagraniczna szansą dla naszych fryzjerów”

Opis projektu:
Projekt ruszył od 22 października 2013 roku. Jest realizowany w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pozwoli na zdobycie doświadczenia zawodowego 20 uczniom Technikum Usług Fryzjerskich w Kielcach oraz uczniom szkół zawodowych z regionu. Uczniowie wyjadą na dwutygodniowe praktyki do Londynu (Anglia).

www.awans-szkoly.pl/pzsdnf/
 

Międzynarodowe doświadczenia gastronomiczne – nowe umiejętności dla naszych uczniów


Od 1 czerwca 2014 ruszył nowy projekt finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowany w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany na zasadach projektó.

W ramach projektu 20 uczniów szkół AWANS z klas o profilu gastronomicznym wyjedzie na dwutygodniowe zagraniczne staże zawodowe do Rimini we Włoszech. Planowany termin wyjazdu to listopad i styczeń.

 

„Carving – nowa specjalność jędrzejowskich kucharzy”

Projekt realizowany z działania 9.5 PO KL przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Zawodowej i Pomocy Młodzieży. Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół AWANS, którzy kształcą się na kierunkach gastronomicznych. Celem projektu jest podniesienie umiejętności zawodowych, praktycznych i komunikacji interpersonalnej przez 20 uczniów w okresie 01.09.2014-31.01.2015. Oprócz zajęć praktycznych związanych z carvingiem uczniowie przejdą również doradztwo, które przygotuje młodzież na zetknięcie z rynkiem pracy.


„Chętni do nauki, chętni do AWANSu”.

Projekt realizowany z działania 9.5 PO KL przez Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywizacji Zawodowej i Pomocy Socjalnej Młodzieży. Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół AWANS, którzy kształcą się w szkołach w Pińczowie. Celem projektu jest wzmocnienie umiejętności zawodowych przez 16 osób i nabycie kompetencji kluczowych przez 25 osób w okresie 01.09.2014-31.01.2015. Uczniowie w ramach projektu zapewnione mają doradztwo, zajęcia wyrównawcze z polskiego, angielskiego i matematyki oraz specjalistyczne szkolenie z diagnostyki samochodowej.

„SIĘGNIJ PO AWANS”

realizacja projektu 1.XI.2012 - 31.VIII.2013

www.awans-szkoly.pl/spa/

Projekt przeznaczony był dla uczniów szkoły AWANS w Kielcach. Wszystkie osoby, posiadały wykształcenie gimnazjalne, nie ukończyły 24 roku życia i posiadały status osób uczących się.
W projekcie wzięły udział 427 osoby, w tym 226 K. Wdrożono programy rozwojowe w 5 szkołach uczestniczących w projekcie. Udzielono 900 porad (489 K) i sporządzono 573 IPD (304 K). 382 uczniów (233 K) uczestniczyło w dodatkowych zajęciach dydaktyczno - wyrównawczych, 277 uczniów (206 K), objęto zajęciami zawodowymi.

W ramach zadania uczniowie otrzymali dodatkowo bezpłatne kursy, szkolenia i zajęcia wyrównawcze dla klas maturalnych z matematyki i języka angielskiego. 
W zajęciach wyrównawczych z matematyki w projekcie uczestniczyło w sumie 155 beneficjentów (93 K), w zajęciach z języka angielskiego 108 beneficjentów (68 K).

• kurs prawo jazdy kat. B    (33 beneficjentów)
• kurs wizażu     (36 beneficjentów)
• kurs ICT – wykorzystanie narzędzi CAD do tworzenia rysunków dwuwymiarowych (24 beneficjentów)
• kurs obsługi kasy fiskalnej z gospodarką magazynową (24 beneficjentów)
• szkolenie organizacja imprez okolicznościowych, a HACCP wraz z podstawami baristyki (24 beneficjentów)
• szkolenie kelner-barman (24 beneficjentów)
• szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej (120 beneficjentów)


 

„Drugi zawód – lepszy start”

realizacja projektu 02.01.2012 - 31.12.2012
 

Projekt przeznaczony był dla uczniów naszych szkół AWANS mieszczących się w Kielcach, Końskich, Skarżysku, Pińczowie i Jędrzejowie. Głównym celem projektu było zwiększenie szans uczniów na uzyskanie kwalifikacji pozwalających znaleźć pracę poprzez analizę potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy.

W ramach zadania uczniowie otrzymali dodatkowe bezpłatne kursy, szkolenia i wyjazdy edukacyjne:

kursy spawacza         (29 beneficjentów)
• kurs opiekunów wycieczek zagranicznych  (15 beneficjentów)
• kurs organizatorów imprez masowych        (16 beneficjentów)
• kurs na prawo jazdy kat. B      (46 beneficjentów)
• kurs obsługi koparko-ładowarki          (25 beneficjentów)
• szkolenia na uprawnienia hydraulika     (10 beneficjentów)
• szkolenia z tworzenia sufitów podwieszanych     (11 beneficjentów) 
• szkolenie wyposażenie sanitarne budynków       (10 beneficjentów)
• szkolenie z obsługi sprzętu diagnostycznego       (15 beneficjentów)
• szkolenie HACCP     (18 beneficjentów)

Grupę docelową miało stanowić 180 uczniów (65K, 115M) zasadniczych szkół zawodowych i techników zawodowych AWANS w wieku 17-22 lat. Jednak odpowiednie działania ze strony zespołu zadaniowego pozwoliły zwiększyć tę grupę aż do 270 osób (114 K, 156 M). Jeden uczestnik mógł skorzystać z więcej niż jednej formy wsparcia, co dało, że 69 osób skorzystało z dwóch form wsparcia, a 4 nawet z trzech form.
Wyrażamy nadzieję, że zakończony projekt wzbogacił uczestników w nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie, które przyczynią się do tego, że staną się oni poszukiwanymi fachowcami i specjalistami w swoich dziedzinach.
Więcej informacji uzyskanie Państwo na stronie projektu: www.awans-szkoly.pl/dzls/
 

„Wspólnie do lepszej przyszłości"

realizacja projektu 01.04.2011 - 30.06.2011

www.awans-szkoly.pl/rdlp/

Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII "Promocja integracji społecznej"
Działanie 7.3 "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji".

Projekt pn. "Wspólnie do lepszej przyszłości" zrealizowany przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Zawodowej i Pomocy Młodzieży, miał na celu podniesienie poziomu wiedzy uczniów i uczennic z ZSZ i Gimnazjum, pochodzących z powiatu koneckiego, w zakresie kompetencji kluczowych (informatyka, język angielski, przedsiębiorczość) oraz wskazanie im mechanizmów, wzorców, zachowań, które uchronią ich przed wykluczeniem społecznym.

Osiągnięto zakładane rezultaty tj.:
• 30 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (16 dziewcząt i 14 chłopców) zakończyło udział w projekcie
• 30 osób zdobyło wiedzę z zakresu informatyki, języka angielskiego, przedsiębiorczości i mechanizmów poruszania się po rynku pracy
• 30 osób zdobyło wiedzę i umiejętności z zakresu mentoringu praktycznego
• podniesiono świadomość uczestników w zakresie korzyści płynących ze zdobytej wiedzy
• zdefiniowano potrzeby edukacyjne młodzieży
• zwiększono mobilność i aktywność społeczną młodzieży. 

  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 6+2?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Kształcenia AWANS z siedzibą w Kielcach, ul. Helenówek 2 i 4, tel.41 345-28-32, jeśli chcesz wiedzieć więcej, o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe kliknij tutajEnglish version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Karnawałowe słodkości  Karnawałowe słodkości  Karnawałowe słodkości  

Czytanie głośne nowel polskich  Czytanie głośne nowel polskich  Czytanie głośne nowel polskich  

Przejdź do galerii

  Sport
2019-12-12
Zawody w wyciskaniu sztangi
Dwa srebrne medale dla AWANSU!!!
12 grudnia odbyły się Mistrzostwa Kielc w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Bardzo dobrze spisali się ...

więcej >>

  Przegląd Zawodów, zobacz film


Podania

Pobierz podanie Technikum
Pobierz podanie Branżowa Szkoła I stopnia
Pobierz podanie Liceum Ogólnokształcące
 
Pobierz podanie SP 

Pobierz podanie do szkoły zaocznej