Get Adobe Flash player
Dnia 31 grudnia 2012 zakończyliśmy realizację projektu „Drugi zawód – lepszy start”.

Przystępując do projektu „Drugi zawód – lepszy start” beneficjent założył sobie cele, a mianowicie zwiększenie szans uczniów na uzyskanie kwalifikacji pozwalających znaleźć pracę poprzez analizę lokalnego i regionalnego rynku pracy i przedstawienie szkołom potrzeb pracodawców.

Specjalistyczne kursy i szkolenia oraz wyjazdy edukacyjne pozwoliły zdobyć uczestnikom projektu dodatkowe kwalifikacje, przez co wzmocnili oni swoje szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy. Szersze kwalifikacje i rozwinięta współpraca ze szkołami stanowi dla pracodawców zachętę do zatrudniania właśnie tych pracowników. Realizacja działań projektu pozwoliła szkole poznać długofalowe potrzeby pracodawców, nawiązać z nimi konkretne kontakty i realnie odpowiedzieć na ich potrzeby. Analiza losów absolwentów pozwoliła poznać, których elementów zabrakło w dotychczasowym nauczaniu i podjąć próbę przekształcenia programów nauczania tak by je tam umieścić.

Grupę docelową miało stanowić 180 uczniów (65K, 115M) zasadniczych szkół zawodowych i techników zawodowych AWANS w wieku 17-22 lat. Jednak odpowiednie działania ze strony zespołu zadaniowego pozwoliły zwiększyć tę grupę do 270 osób (114 K, 156 M). Jeden uczestnik mógł skorzystać z więcej niż jednej formy wsparcia, co dało, że 69 osób skorzystało z dwóch form wsparcia, a 4 nawet z trzech form.

Po zakończeniu projektu zostało zorganizowane spotkanie projektodawcy i zespołu zadaniowego z pracodawcami oraz nauczycielami uczącymi przedmiotów zawodowych (mechanicznych, budowlanych, fryzjerskich, hotelarskich) i dyrekcji wszystkich szkół uczestniczących w projekcie.

Na zebraniu podsumowano projekt, omówiono efekty współpracy szkół z pracodawcami oraz zaangażowanie obu stron w tworzenie planów dostosowania programów kształcenia do potrzeb rynku pracy.


Więcej informacji znajdziecie Państwo w raporcie „Dostosowanie oferty kształcenia szkół AWANS do potrzeb lokalnego rynku pracy”.

W dniach 24.11. – 25.11.2012 grupa 26 uczniów – branży fryzjerskiej ze szkół AWANS z Kiec przebywali na wyjeździe edukacyjnym w Sosnowcu w ramach projektu „Drugi zawód – lepszy start”.

Wyjazd miał na celu zapoznanie z praktycznymi aspektami pracy w swoich specjalnościach, wiodącymi ośrodkami w swoich branżach oraz wzrost wiedzy o rynku pracy w swojej branży.

Uczniowie brali udział w prestiżowych Targach Fryzjerskich i Kosmetycznych (Festiwal Fryzjerski Hair Fair i Festiwal Kosmetyczny Beauty Fair), które odbywały się w hali Expo Silesia w Sosnowcu.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ciekawymi prezentacjami nowinek, najnowszych stylów i trendów na nadchodzący sezon. Młodzież brała udział w niecodziennym wydarzeniu, które w jednym miejscu i jednym czasie dała niepowtarzalną możliwość zetknięcia się z wielkim światem kreatorów, z nowościami i kierunkami rozwoju tak bardzo prężnej branży jakim jest fryzjerstwo i kosmetyka.

W dniach 24.10. – 26.10.2012 grupa 40 uczniów ze szkół AWANS z Kielc z Jędrzejowa i Skarżyska – Kamiennej przebywali na wyjeździe edukacyjnym w Warszawie w ramach projektu „Drugi zawód – lepszy start”.
Wyjazd miał na celu zapoznanie z praktycznymi aspektami pracy w swoich specjalnościach, wiodącymi ośrodkami w swoich branżach oraz wzrost wiedzy o rynku pracy w swojej branży.
Zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy, maszynami i urządzeniami w Zakładzie Ceramika Paradyż S. A. w Tomaszowie Mazowieckim, Zakładzie SOPREMA Polska w Błoniach. Następnie zwiedzaliśmy Warszawę z przewodnikiem (Muzeum Narodowe, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik i wiele innych atrakcji)
Na tym zakończyliśmy nasze wrażenia.
Cały wyjazd okazał się niesamowitą przygodą. Wszystko było tak zorganizowane i dopracowane, że nie starczyło czasu na nudę.
Wyjazd edukacyjny dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń
i przyczynił się do nawiązania wielu serdecznych kontaktów.

Dnia 08.09.2012 o godz. 15.00 - 11 uczniów naszej szkoły AWANS w Kielcach rozpoczęło ostatnie szkolenie z tworzenia sufitów podwieszanych

W dniach 26.09. – 28.09.2012 grupa 50 uczniów z Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego przebywali na wyjeździe edukacyjnym w Wiśle w ramach projektu „Drugi zawód – lepszy start”.

Wyjazd miał na celu zapoznanie z praktycznymi aspektami pracy w swoich specjalnościach, wiodącymi ośrodkami w swoich branżach oraz wzrost wiedzy o rynku pracy w swojej branży.

Uczniowie zwiedzali m in. Hotel Gołębiewski, „Małą Pętle Beskidzką”, Jaworzynkę, gospodarstwo agroturystyczne Kamratówka oraz Dom Wczasowy Rymer

Wolnych chwil było naprawdę niewiele, jednak wcale tego nie żałowaliśmy, czas był zorganizowany wspaniale.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjeździe, który był nie tylko edukacyjny ale również turystyczny i towarzyski.

Ale wszystko co dobre szybko się kończy…

W dniach 10.10. – 12.10.2012 grupa 30 uczniów ze szkół AWANS z Kiec, Pińczowa, Jędrzejowa i Końskich przebywali na wyjeździe edukacyjnym w Tychach – Tarnowskich Górach i Chorzowie w ramach projektu „Drugi zawód – lepszy start”.

Wyjazd miał na celu zapoznanie z praktycznymi aspektami pracy w swoich specjalnościach, wiodącymi ośrodkami w swoich branżach oraz wzrost wiedzy o rynku pracy w swojej branży.

Uczniowie zwiedzali m in. Fiat Auto Poland S. A. Zakład Tychy, Kopalnie Srebra, Sztolnię „Czarnego Pstrąga” w Tarnowskich Górach, „Muzeum Chleba” w Radzionkowie, Zamek zwanego „Wawelem Śląska”, Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie oraz Parku Chorzowskiego - ZOO.

Na tym zakończyliśmy nasze wrażenia.

Z wyjazdu edukacyjnego wróciliśmy wypoczęci, z mocno naładowanymi akumulatorami i poziomem zadowolenia 100 %:) Zyskaliśmy nowe znajomości, wzmocniliśmy te istniejące.

ZAPRASZAMY

UCZNIÓW SZKÓŁ AWANS

NA 3-DNIOWE BEZPŁATNE

WYJAZDY EDUKACYJNE

Terminy wyjazdów

1. 26.09-28.09.2012 –Wisła 50 osób

2. 10.10-12.10.2012—Tychy, Tarnowskie Góry, Chorzów 30 osób

3. 24.10-26.10.2012 –Warszawa 40osób

W programie wycieczek oferujemy bezpłatne noclegi, pełne całodzienne wyżywienie oraz różnorodne atrakcje.

Chcesz pojechać?

Zgłoś się do pokoju 204 i zapisz. Osoby przyjmujące zapisy:

Jolanta Proboszcz i Agnieszka Koziołek

UWAGA UCZNIOWIE

Prowadzimy jeszcze rekrutacje na wyjazdy edukacyjne w ramach projektu „Drugi zawód – lepszy start”

Wyjazdy będą 3 dniowe (2 noclegi + wyżywienie)

Wyjazdy do zakładów pracy, zakładów produkcyjnych do takich miast jak Gliwice, Tychy czy Wisły zwiększą Twoją wiedzę o branży w której się kształcicie

Więcej informacji w pokoju 204

UCZNIOWIE:

Dnia 16.05.2012 o godz. 15.00 - 18 uczniów naszej szkoły AWANS w Jędrzejowie rozpoczęło szkolenie HACCP.

Dnia 16.05.2012 o godz. 15.30 - 15 uczniów naszej szkoły AWANS w Kielcach rozpoczęło szkolenie z obsługi sprzętu diagnostycznego.

DRUGI ZAWÓD – LEPSZY START

UWAGA

• 27 kwietnia w Skarżysku- Kamiennej rozpoczęło się szkolenie na uprawnienia hydraulika

• 10 maja o godzinie 1500 Helenówek 4 sala 203 rozpocznie się szkolenie na wyposażenie sanitarne budynków. Lista zakwalifikowanych w pokoju 204

• Prowadzimy jeszcze rekrutacje na obsługę sprzętu diagnostycznego i sufity podwieszane. Zapraszamy chętnych

UWAGA UCZNIOWIE

1. Dnia 11 kwietnia 2012 roku o godz. 15.00 – 25 uczniów szkół AWANS rozpocznie zajęcia teoretyczne na bezpłatnym kursie na prawo jazdy kat. B organizowanym przez Szkołę Nauki Jazdy „TRAFFIC”

2. Dnia 12 kwietnia 2012 roku o godz. 15.30 - 15 uczniów szkół AWANS rozpocznie zajęcia na bezpłatnym kursie organizatora imprez masowych organizowanym przez Stowarzyszenie Forum Pracodawców w Kielcach ul. Sienkiewicza 68

3. Dnia 12 kwietnia 2012 roku o godz. 15.30 - 15 uczniów szkół AWANS rozpocznie zajęcia na bezpłatnym kursie opiekuna wycieczek zagranicznych organizowanym przez Stowarzyszenie Forum Pracodawców w Kielcach ul. Sienkiewicza 68

W dalszym ciągu prowadzimy nabór uczniów naszej szkoły na bezpłatne szkolenia realizowane w ramach projektu

Ø Szkolenie HACCP

Ø Szkolenie na uprawnienie hydraulika

Ø Szkolenie z tworzenia sufitów podwieszanych

Ø Szkolenie wyposażenie sanitarne budynków

Ø Szkolenie z obsługi sprzętu diagnostycznego

INFORMACJE BIEŻĄCE O REALIZOWANYM PROJEKCIE

„Drugi zawód-lepszy start”

1. Dnia 2 marca 2012 roku 25 uczniów szkół AWANS rozpoczęło zajęcia na bezpłatnym kursie obsługi koparko-ładowarki prowadzonym przez firmę KOMBUD Kielce ul.Skrajna.

2. 9 marca 2012 roku w Europejskim Centrum Spawalnictwa „BUDOWLANKA” w Kielcach ul. Kołłątaja 7 rozpocznie się kurs spawacza w którym weźmie udział 29 uczniów szkół AWANS.

3. W dalszym ciągu prowadzimy nabór uczniów naszej szkoły na bezpłatne kursy i szkolenia realizowane w ramach projektu

 Kurs opiekunów wycieczek zagranicznych

 Kurs organizatorów imprez masowych

 Kurs na prawo jazdy kategorii B

 Szkolenie HACCP

 Szkolenie na uprawnienie hydraulika

 Szkolenie z tworzenia sufitów podwieszanych

 Szkolenie wyposażenie sanitarne budynków

 Szkolenie z obsługi sprzętu diagnostycznego


Uwaga uczniowie z dniem 02.01.2012 rozpoczęliśmy rekrutację do projektu

 „Drugi zawód – lepszy start” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Grupę docelową stanowią uczniowie z 7 szkół uczestniczących w projekcie - 180 osób w tym 65 kobiet i 115 mężczyzn w przedziale wiekowym 17-22 lata

Projekt skierowany jest do uczniów szkół AWANS:

 

  • ZSZ w Kielcach
  • Technikum Hotelarskie w Kielcach
  • Technikum Zawodowe w Kielcach
  • ZSZ w Końskich, Pińczowie i Jędrzejowie
  • ZSZ w Skarżysku