Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu


 

  Aktualności
2018-02-03
AKCJA EDUKACYJNA - BEZPIECZNE FERIE W PIŃCZOWIE
AKCJA EDUKACYJNA - BEZPIECZNE FERIE W PIŃCZOWIE
Dnia 01 lutego 2018 roku uczniowie szkół „Awans” w Pińczowie wzięli udział w kolejnej prelekcji. „Bezpieczeństwo na lodzie” przeprowadzonej przez zastępcę Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Pińczowie brygadiera Wojciecha Buckiego.
Brygadier Wojciech Bucki omówił zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych ze szczególnym uwzględnieniem niebezpieczeństw podczas zabaw zimowych.
Przedstawił zagrożenia z jakimi można się spotkać podczas chodzenia po zamarzniętych akwenach, których w okolicach Pińczowa nie brakuje, ponieważ płynie tam rzeka Nida, jest także zalew oraz liczne starorzecza, oczka wodne i wyrobiska kopalniane. Wyjaśnił zebranym jak rozpoznawać grubość lodu. Przekazał cenne wskazówki co zrobić, kiedy wpadniemy do wody i jak zareaguje wówczas nasz organizm.
Prezentacja i filmiki edukacyjne przygotowane przez funkcjonariusza straży pożarnej pokazały wszystkim jak udzielić pomocy tonącemu oraz jak zachować się po wydostaniu z wody. Omówiono również sytuacje zagrożenia związane z oblodzonymi chodnikami, nawisami śnieżnymi czy wiszącymi soplami na ścianach budynków.
W przyszłym tygodniu młodzież będzie miała okazję obejrzeć ćwiczenia praktyczne strażaków z Pińczowa podczas pozorowanej akcji ratowania tonącego nad zalewem pińczowskim z użyciem nowoczesnego sprzętu ratunkowego.

AKCJA EDUKACYJNA - BEZPIECZNE FERIE W PIŃCZOWIE
AKCJA EDUKACYJNA - BEZPIECZNE FERIE W PIŃCZOWIE
AKCJA EDUKACYJNA - BEZPIECZNE FERIE W PIŃCZOWIE

Powrót


English version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Przejdź do galerii

  Sport
2012-02-01
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół Awans
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół AWANS

23 stycznia 2012 r. w szkole AWANS w Kielcach odbył się ...

więcej >>


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 7+3?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Kształcenia Awans ul. Helenówek 2 i 4 Kielce reprezentowana przez Dyrektora 2. Powołaliśmy Inspektora Danych Osobowych, z którym można skontaktować się tel.: 604-883-679, mail: iod@awans-szkoly.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu zgodnie z art.6 ust.1 lit.f RODO 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą osoby będące zaangażowane w kontakt oraz osoby uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 2 lat 6. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (* jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych uniemożliwi nawiązanie kontaktu.


  Przegląd Zawodów, zobacz film