Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu


 

  Aktualności
2017-11-10
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W PIŃCZOWIE

W dniu 9 listopada 2017 r. uczniowie szkół Awans w Pińczowie przygotowali uroczystą akademię z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze obrazujące realia tamtych czasów. Zaproszona młodzież, nauczyciele i kadra OHP z zaciekawieniem i w skupieniu obejrzeli oraz wysłuchali tej szczególnej lekcji naszej historii.
Młodzi artyści w sposób bardzo przystępny i ciekawy przedstawili losy patriotów oraz ich trud włożony w odzyskanie niepodległości, począwszy od czasów zaborów a skończywszy na roku 1918.
Minutą ciszy uczczono pamięć poległych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Narratorem była Klaudia Gawron. Dziewczęta przepięknie zaśpiewały utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Pozostali uczniowie występujący w akademii również wzorowo przygotowali się do prezentacji.
Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszystkim bardzo podobały się dekoracje, gazetki okolicznościowe. Młodzież z zaciekawieniem przeglądała kopie plakatów wzywających Polaków do obrony Ojczyzny przed bolszewikami.
Na zakończenie dyrektor szkoły i komendant hufca podziękowali artystom i opiekunom za ciężką pracę włożoną w przygotowanie przedstawienia.
Uroczystości przygotowywał wychowawca Jerzy Łaganowski oraz nauczyciel języka polskiego Margareta Placek.

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W PIŃCZOWIE
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W PIŃCZOWIE
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W PIŃCZOWIE

Powrót


English version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Przejdź do galerii

  Sport
2012-02-01
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół Awans
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół AWANS

23 stycznia 2012 r. w szkole AWANS w Kielcach odbył się ...

więcej >>


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 3+2?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Kształcenia Awans ul. Helenówek 2 i 4 Kielce reprezentowana przez Dyrektora 2. Powołaliśmy Inspektora Danych Osobowych, z którym można skontaktować się tel.: 604-883-679, mail: iod@awans-szkoly.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu zgodnie z art.6 ust.1 lit.f RODO 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą osoby będące zaangażowane w kontakt oraz osoby uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 2 lat 6. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (* jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych uniemożliwi nawiązanie kontaktu.


  Przegląd Zawodów, zobacz film