Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu


 

  Aktualności
2017-06-05
"Uzależnienia wśród młodzieży" - zajęcia profilaktyczne
                                        
          W otaczającym nas współczesnym świecie istnieje wiele zagrożeń i uzależnień, w bardzo dotkliwy sposób wpływających na naszą drogę życiową i funkcjonowanie w społeczeństwie. Ogromny wpływ wywierają także na nasze zdrowie. Z tego powodu w dniu 05.06.2017r. w naszej szkole zorganizowane było spotkanie z przedstawicielem Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich Panem Marcinem Szyposzyńskim na temat: „Uzależnienia wśród młodzieży”.
          Prowadzący mówił o uzależnieniach dotykających młodzież, szczególny nacisk kładąc na zapoznanie młodych ludzi z mechanizmami działania i poszczególnymi fazami rozwoju najbardziej rozpowszechnionych patologii ostatnich czasów, tj. alkoholizmu i nikotynizmu.
          Uczestniczący w zajęciach mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat szkodliwego działania dymu tytoniowego zarówno na osobę palącą, jak i na osobę przebywającą w towarzystwie palacza.
Młodzież uczyła się jak odmawiać, gdy koledzy namawiają, aby zapalić papierosa, a także zapoznali się ze sposobami radzenia sobie w trudnych i stresujących sytuacjach. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli film profilaktyczny związany z tematyką palenia tytoniu i stosowania dopalaczy a także mieli możliwość zbadać sobie zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
          Cele, które przyświecały spotkaniu:
- zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu tytoniowego,
- podniesienie świadomości na temat zagrożeń płynących z czynnego i biernego palenia tytoniu,
- wyrabianie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich,
- kształtowanie postaw asertywnych związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie, unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia.
Poruszona na zajęciach problematyka wzbudziła duże zainteresowanie, stąd wniosek i nadzieja na to, że to działanie przyniesie pozytywne skutki.
 

Powrót


English version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  

Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  

Przejdź do galerii

  Sport
2014-12-09
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2014
                            
W dniu 9 grudnia 2014r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej ...

więcej >>


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 7+1?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Kształcenia Awans ul. Helenówek 2 i 4 Kielce reprezentowana przez Dyrektora 2. Powołaliśmy Inspektora Danych Osobowych, z którym można skontaktować się tel.: 604-883-679, mail: iod@awans-szkoly.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu zgodnie z art.6 ust.1 lit.f RODO 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą osoby będące zaangażowane w kontakt oraz osoby uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 2 lat 6. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (* jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych uniemożliwi nawiązanie kontaktu.


  Przegląd Zawodów, zobacz film