Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki        
  Menu


 

  Aktualności
2017-06-02
Praktyki zawodowe we Włoszech

                                         
          W dniach 3-14 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodzie kucharz odbyli praktykę zawodową w nadmorskim Rimini. Praktyki zostały zrealizowane w ramach projektu „Praktyka zawodowa we Włoszech” współfinansowego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
          Uczniowie klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej: Weronika Elster oraz Marek Boruń mieli opłacony przelot, zakwaterowanie w hotelu, a nawet zapewnione wysokie kieszonkowe. Dzięki temu młodzież miała niepowtarzalną szansę wtopić się we włoską kulturę, poznać zwyczaje panujące w kraju, doskonalić swoje umiejętności kulinarne pod okiem najlepszych szefów kuchni i restauratorów.
          Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z zakresu przygotowania zawodowego, znajomości języka włoskiego (w tym także zawodowego). Kapitalnie sprawdzili się we współpracy w zespołach i dali świadectwo znakomitego przygotowania nie tylko pod względem zawodowym, ale także dojrzałości emocjonalnej. Pozostawili oni po sobie bardzo dobre opinie o systemie kształcenia zawodowego w szkole „Awans” w Końskich. Zachwycili swoimi umiejętnościami oraz wysokim poziomem kultury osobistej. Bez wątpienia był to rezultat wcześniejszych profesjonalnie zorganizowanych przygotowań do praktyk zagranicznych, kiedy to uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego oraz rzetelnego przygotowania zawodowego.
          Na zakończenie uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty o odbytym stażu, które mogą zagwarantować młodzieży udany start na polskim i zagranicznym rynku pracy.
          Dwa tygodnie w przepięknym Rimini upłynęły niepostrzeżenie. Weronika i Marek powrócili do Polski bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe, umiejętności językowe oraz nowe znajomości i niezapomniane wrażenia.
 

Praktyki zawodowe we Włoszech
Praktyki zawodowe we Włoszech
Praktyki zawodowe we Włoszech

Powrót
Українсько мовна версія

English version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  

Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  Regionalne Targi Pracy w Końskich  

Przejdź do galerii

  Sport
2014-12-09
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2014
                            
W dniu 9 grudnia 2014r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej ...

więcej >>


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 10+4?


  Przegląd Zawodów, zobacz film